אודות השיטה

הטיפולים בקליניקה לדיכאון,חרדה והפרעה אובססיבית כפייתית (OCD) נעשים בשילוב של טיפול לפי שיטת הסוג'וק וארומתרפיה מודרנית. שתי שיטות הטיפול מאופיינות כבעלות השפעה חזקה ומהירה בתחום הרגשי-מנטאלי.

 מהי שיטת הסוג'וק?

בעידן החדש מתגלים מידעים חדשים כל הזמן וההתפתחות בכל התחומים מואצת קדימה במהירות מסחררת.בזמנים כאלו אנחנו צריכים פתרונות זמינים ומידיים שיתאימו לזמן בו אנו חיים.בתחום הרפואה שיטת הסוג'וק מובילה בראש במהירות שבה הריפוי מגיע בקלות בה ניתן לטפל כמעט בכל בעיה נפשית או גופנית וביכולת להגיש עזרה לכל אחד מי גיל 0 עד בכלל.

בקוריאנית פירוש המילה "סו" היא יד ו"ג'וק" היא רגל

השיטה התגלתה ופותחה בסוף שנות ה 80 ע"י פרופסור פארק ג'י וו

בשיטת הסוג'וק ישנם תבניות מאוד מדויקות של תהליכים ויחסי גומלין בין מבנים שונים בגוף האדם אשר עובדים ביחד בסנכרון עם העולם סביבנו.כאשר אנו מבינים את יחסי הגומלין בין המערכות השונות ניתן לנתח ולטפל ביעילות ודיוק מופתי כמעט בכל בעיה.

בבסיס השיטה עומד הרעיון שכפות הידיים והרגליים דומות במבנה שלהן לגוף האדם,כמו כן הידיים והרגליים הם האיברים שהכי רחוקים מהגוף,יש להם הכי הרבה מפרקים והם זזים הכי הרבה במשך היום ולכן בטיפול דרכן התוצאות הן הכי מהירות ויעילות.בנוסף נימצא שכל אברי הגוף הפנימיים,חיצוניים וכל המערכות אנרגיה השונות גם כן ממפות על כפות הידיים והרגליים בצורה מאוד מדויקת וקלה לביצוע.

בטיפול עצמו משתמשים בנקודות גירוי באמצעות מחטים סביב למפרקי האצבעות ובכפות הידיים והרגליים (תהליך מאוד עדין ולא כואב),כמו כן משתמשים בלחיצות,מגנטים קטנים (מגנט חץ ומגנט צ'אקרלי) לאבחון וטיפול ועוד.בטיפול בסוג'וק משולבות ביחד תורות ריפוי עתיקות כמו של הסינים (תורת המריראדינים) וההודים (ריפוי באמצעות מרכזי אנרגיה בנקראים צאקרות) עם תורות ריפוי חדשות שהתגלו במהלך התפתחות שיטת הסוג'וק כמו ריפוי "שלושת המקורות" "סוג'וקי" ועוד.

בסוג'וק ישנה תורת ריפוי שלמה שעוסקת בפאן הרגשי/מנטאלי.ישנה גישה טכניקה מאוד פראקטית כיצד להעצים רגשות חיוביים ולפזר רגשות שליליים כגון עצבות,פחד וכ'ו.ישנו מיפוי של הרגשות לפי תכונת אנרגטיות,מיקומים על מפרקי אצבעות הידיים והרגליים,דרכי אבחון ופרוטוקולים טיפוליים מסודרים אשר נבחנו ונבדקו על אין ספור מטופלים בהצלחה מרובה בכל רחבי העולם (כרגע מטפלים בשיטת הסוג'ק בכ-24 מדינות בעולם).

בסופו של דבר הטיפול מייצר שינוי לא רק בפאן הרגשי/מנטאלי אלה גם פועל על התודעה של המטופל.במקרים רבים לאחר סדרת טיפולים,תודעת המטופל מתרחבת והוא מתחיל להבין איך בכלל הוא הגיע למצב שאליו הוא ניקלע ומסוגל כעת לייתר את השינוי ההכרחי בחייו על מנת להתחיל פרק חדש ולהשאיר את הבעייה מאחוריו בעברו.

מהי ארומתרפיה מודרנית?

פירוש המילה ארומה (ניחוח) ו תרפיה (ריפוי,בעיקר של נפש,התנהגות או מנטאליות).שמן אתרי זהו החומר הנדיף המצוי בצמחים ומכיל את רוב תכונות הצמח.להפקת השמנים האתרים משתמשים בחלקי הצמח השונים.אצל צמחים מסוימים כמו משפחת השפתניים השמנים האתרים יהיו מרוכזים על גבי הצמח באמצעות שיערות בלוטיות,אצל חלק כמו עץ הקופייבה יופק השמן האתרי מהשרף אשר מצטבר בגזע העץ (בשרף של הקופייבה יש את החומר הפעיל שיש בקאנביס) וכן הלאה.

לייצור 1 קג שמן אתרי לימון נדרשים כ 3000 לימונים.מכאן ניתן להסיק לגבי הריכוזיות הגבוהה של החומר הפעיל בטיפה אחת של שמן אתרי.הצמחים משתמשים בשמנים האתרים הרבה פעמים להגנה עצמית,לכן הרבה צמחים מפיצים את הריח הארומאטי כאשר נמולל אותם היד כמו עלי הנענע או נפגום בקליפת הפרי כמו הלימון.

"כי האדם עץ השדה" (דברים כ יט)

השמנים האתרים כולם מורכבים מי תערובות של חומריים כימיים נדיפים מסיסים בשמן.כל השמנים האתרים משפיעים עלינו ברובד הפיזי וברובד הרגשי מנטאלי.

תהליך ריפוי באמצעות שמנים אתרים ברמה טיפולית גבוהה יכול להתבצע בכמה אופנים:הרחה,בנטילה פנימית (בליעה),שימוש במבער חשמלי או מחומם ומריחה על העור באמצעות שילוב של שמן נשא כגון:שמן קוקוס,חמאה ועוד. כולם מודעים לכך שלריחות יש השפעה רגשית חזקה על חיות ובני אדם.ישנם ריחות שאנחנו נמשכים אליהם וכאלו שדוחים אותנו,ריחות מסוימים ישמחו אותנו ואחרים יגרמו לדכדוך,כל אחד מגיב בצורה רגשית שונה לריחות זהים ועל זה נאמר שעל טעם וריח אין להתווכח.

כולם מודעים לכך שלריחות יש השפעה רגשית חזקה על חיות ובני אדם.כולנו ארומאטיים!! ישנם ריחות שאנחנו נמשכים אליהם וכאלו שדוחים אותנו,ריחות מסוימים ישמחו אחד ויגרמו לאחר לדכדוך,כל אחד מגיב רגשית באופן שונה לריחות זהים,מפני לכל אחד מאיתנו את החתימה האנרגטית שלו,ההיסטוריה שלו והפאן האמוציונאלי מנטאלי שלו,על זה נאמר "על טעם וריח אין מה להתווכח"

אז איך זה עובד?

השמנים האתרים כולם מורכבים מי תערובות של חומרים כימיים נדיפים מסיסים בשמן.

  • בהרחה מולקולות הריח יוצרות תגובה כימית בקולטני הריח באף אשר מועברת דרך עצב הריח ישירות למערכת הרגשית של המוח (המערכת הלימבית),המח כולו מתעורר ומורשים הורמונים ומתווכים כימיים אשר יוצרים השפעה רגשית/מנטאלית .

הפרעת חרדה וגם דיכאון שניהם מאופיינים בפגיע באיזון באזור של המערכת הלימבית,לכן לשמנים אתרים יש יכולת השפעה מידית על מצב הרוח ובשימוש נכון משמשים כנוגדני דיכאון וחרדה טבעיים,חזקים מאוד.

  • בנטילה פנימית (בליעה) השמן האתרי מועבר לקיבה ומשם למחזור הדם ומשם לאברי הגוף:מוח,כבד,אברי הרבייה וכו.
  • במריחה על הגוף השמן נספג דרך נקבוביות העור ומשם מועבר שוב למחזור הדם .

בארומתרפיה מודרנית נעשה מחקר מדעי מדוקדק עם נושאי טיפול רבים וקטלגו כל שמן אתרי לפי השפעות רגשיות ומנטליות שבהם הוא מתבלט.כל השמנים נבדקים בקבוצות מחקר מבחינה קלינית בבית החולים השונים בארצות הברית.

עוד זווית מעניינת להסתכלות על הטיפול בארומתרפיה היא על פי תורת החסידות.בחסידות מוסבר שהעולם באופן כללי מחולק ל 4 דרגות:דומם,צומח.חי ומדבר (שזה אנחנו) ובאדם עצמו יש את כל 4 הדרגות ."האדם הוא עולם קטן,העולם הוא אדם גדול,כל מה שיש בזה יש בזה" אבות דרבי נתן,פרק ל"א.מבחינה זו הצומח שבאדם אלו הם המידות שלנו (רגשות) שהם כל הזמן גדלים ומתפתחים מי הרגע בו אנו נולדים עד בכלל.

לפי זה אפשר להבין איך השמנים האתרים,התמצית (הנשמה) של הצומח משפיע בכזו יעילות ומהירות על הרגשות שלנו בני האדם.זה כמו לצעוק אל ההרים ולשמוע את עצמך בחזרה,השמנים פשוט יוצרים תדר אשר מהדהד ומבליט רגשות חיוביים ומטפל ברגשות שמעכבים אותנו מלהרגיש טוב ולהתפתח ולהמשיך לצמוח (זה אחד מתפקדי השמנים האתרים,להגן על הצמח ולאפשר לא להמשיך לגדול ולהתפתח).